Навіщо міняти електропроводку? Ви придбали вторинну нерухомість. А може, робите капітальний ремонт. Будь-який із цих випадків відноситься до ситуації, коли потрібно міняти електропроводку у квартирі.

Причому робити це потрібно, навіть коли очевидних проблем з електрикою немає (запаху гару, перепадів напруги). Значно простіше і дешевше на початку прокласти нові комунікації, ніж згодом усувати наслідки поломки при новому гарному ремонті.

Для чого потрібно міняти електропроводку відразу

Перша причина, як ми вже згадували вище, – ваша безпека. Довіривши спеціалістам монтаж електропроводки (будинок чи квартира), ви отримуєте гарантію того, що будуть використані сучасні якісні матеріали. Вони відповідають нормам електро- та пожежної безпеки. В цьому випадку, вам слід або самостійно придбати все необхідне (якщо ви знаєтеся на питанні), або довірити роботу професіоналам.

Друга причина для заміни проводки – це зручність. Схема електропроводки в квартирі має на увазі розетки та вимикачі. Де вони повинні розташовуватись – залежить від побажань власника.


Заміна проведення обов'язкова, чи можна якось інакше?

Наведемо приклад із робочої практики. Бригаду викликали для ремонту проводки в будинок, де регулярно блимали лампочки. А потім і зовсім погас світло У чому була причина, власник сказати не міг. Якби це був просто стрибок напруги, мав би спрацювати автоматичний вимикач. Однак цього не сталося.

Наші фахівці провели міні-розслідування та виявили причину проблеми. В одному місці будівельники необережно надсікли провід. У цьому місці він став тоншим, і при включенні декількох освітлювальних приладів давав стрибки напруги, а потім просто перегорів. Автомат у разі не спрацював, оскільки короткого замикання був. Добре, що місце поломки було виявлено, оскільки це могло призвести до найсумніших наслідків.

Саме тому ми рекомендуємо замінювати електропроводку у квартирі повністю. Так, це більш трудомістка робота, проте вона обов'язково окупиться вашим спокоєм та подальшою економією коштів.

Коли міняти старе проведення обов'язково

Перерахуємо випадки, коли викликати електрика потрібно негайно:

  • Проведення настільки старе, що з нього обсипається шар ізоляції. Це може бути як від часу, так і від багаторазового перегрів.
  • У квартирі було затоплення навіть якщо під час нього не виникало проблем, ми рекомендуємо замінити проводку. Волога руйнує дроти, особливо алюмінієві, які перебувають під напругою. Якщо шар ізоляції був покритий мікротріщинами, шанси отримати замикання та загоряння зростають.
  • При систематичних перебоях зі світлом та супутніх проблемах: запах паленої гуми, миготіння електрики, підозрілий тріск.
  • Під час ремонту житла після пожежі.
  • Якщо діюча проводка була створена з різних дротів різного перерізу та матеріалу. Таке буває в умовах поспіху та нестачі коштів – однак робити це небезпечно.
28.05.2022