По-перше: це ваша безпека. І заміну електропроводки роблять саме з цієї причини в першу чергу! Адже безпека ваша та ваших близьких — найголовніше, що дарують нам наші будинки.

До ремонту у вас не було стільки електротехніки, такої як: посудомийка, потужна електроплита, електроводонагрівач, електрочайник, електрична тепла підлога, мікрохвильова піч і т. д. Як правило, після ремонту в оновлену квартиру хочеться привезти нову електротехніку і потужніше.

Стара електропроводка не розрахована на таке споживання енергії, і працювати не повинна, вона плавитиметься, і відключатиме постійно електрику. Нова техніка, встановлюється, як правило, не там, де стоять старі розетки, тому доводиться нарощувати дроти, або проводити нові. В цьому випадку необхідно зробити заміну електропроводки!

По-друге: до ремонту – це одна, а після ремонту – це інша справа. Ремонтні роботи супроводжуються свердлінням, скобленням, довбанням. У будь-який момент можна перебити дріт або порушити його ізоляцію, що після ремонту може призвести до поганих наслідків ( заміни електрики у всій квартирі ), що призведе до подвійної оплати ремонту.

По-третє: після ремонту зазвичай ви хочете замінити розетки та світильники. Якщо у вас в будинку старі алюмінієві дроти, то вони будуть обламуватись, розсипатися, і не дадуть вам замінити старі розетки на нові. У цьому полягає основна причина заміни електропроводки – старі алюмінієві дроти. Як правило, електропроводка в квартирі розрахована на 10 - 15 років, а алюмінієві електричні дроти всього менше.Проблеми електропроводки у нових будинках, або у квартирах після ремонту, що не замінюють електричні проводи

Від багатьох клієнтів чуєш, що вони вибиває автомат, ПЗВ. Просто такий автомат не розрахований на велике навантаження, а техніка не правильно заземлена (до речі, у старій проводці взагалі відсутній провід заземлення), а проводка виконана за двопровідною схемою замість трьох провідної.

Люди розводять руками та кажуть: «Чому майстри — оздоблювальні роботи, які робили ремонт, не попередили нас про це?» Тому що вони оздоблювальні роботи, а не електрики. Вони можуть виконувати свою роботу і відповідати тільки за неї. Вони можуть порадити зробити заміну електропроводки, але, як правило, їм це не вигідно, тому що електромонтажні роботи проводяться в першу чергу і їм треба чекати, поки електрики дороблять свою роботу, потім закладають поглиблення з проводами (штроби).

Якщо є перепланування, то воно робиться першим. Робота з електрики дуже запорошена і залишає після себе глибокі штроби, які треба закласти. Після електрики заливають стяжки, штукатурять стіни.

Наші порада: перед ремонтом необхідно викликати електрика-професіонала для оцінки вашої електропроводки та після цього починати робити ремонт.

До чого наводить робота непрофесіонала в електриці? 

Хороша робота коштує розумних грошей. Якщо вам пропонують зробити електрику за смішні гроші, то, швидше за все, це непрофесіонали. Можна довго перераховувати їх невмілі дії та їхні наслідки. Ось одні з них:

 - невміла скручування проводів у розпаяних коробках, через що відбувається нагрівання проводів у коробці і може статися загоряння;

– при прокладанні дроту, коли здійснюють заміну електропроводки, не враховується потужність приладу, провід виявляється меншого перерізу, ніж потрібно, через що провід сильно нагрівається. Це призведе до заміни всієї проводки у квартирі;

 - Погано затягують дроти притискними гвинтами в розетках. Це найчастіше стає причиною пожежі;

– погано утоплюють дроти та підрозетники у стінах, через що на стінах утворюються пагорби, а розетки, замість того, щоб бути заглибленими у стіни, відстають від них на сантиметри. Всі ці дії звичайно спрощують і здешевлюють роботу, але про якість не йдеться.

Електрик-професіонал з великим стажем роботи розуміє, до чого ці дії наводять, і ніколи цього не зробить.


Проводити заміну електропроводки – важлива та обов'язкова частина профілактики короткого замикання та нещасних випадків!29.05.2022