Як показує наш досвід, таке питання задають замовники у 80% випадків: «Чи можна укладати дроти без гофротруби?» — цю фразу ми чуємо кілька разів на місяць.

Відповідно до правил пристрою електроустановок, рекомендується використовувати при прокладанні кабелю ізолюючу гофру або металевий рукав. Деякі клієнти переживають, що цей вид робіт значно підвищить вартість електриків.

Це не зовсім так. Застосування гофри немає значного впливу ціну робіт. А переваг її використання маса.

Переваги використання гофротруби та металорукаву

  • Найголовніша перевага, це пожежна безпека. Якщо раптом, з якихось причин провід почне перегріватися (коротке замикання і не спрацював захист) гофротруба від нагрівання стискається, не пропускаючи до розжареного дроту кисень, і, у свою чергу, не дає йому спалахнути. Отже немає кисню - немає вогню!
  • Гофротруба дає можливість заміни дроту за необхідності, іноді це дуже допомагає вирішити такі питання як додавання клавіш увімкнення освітлення, або збільшення навантаження в тому чи іншому місці, шляхом заміни дроту на більш потужний — це ще одна відповідь на запитання «Чи можна укладати дроти без гофротруби ?».
  • Якщо ми виконуємо роботи на нерівній поверхні, то в гофрі пустити його буде надійніше.
  • Ізолювати провід у коробі чи гофротрубі безпечно. Якщо він нагріється, то ймовірність того, що оголений провід потрапить на конструкцію, у рази нижче. Таким чином, дотримуються правил пожежної безпеки, і зводиться до мінімуму ризик ураження струмом.
  • При затопленні квартири сусідами зверху гофротруба буде надійним захисником дроту від намокання.
  • Гофра зроблена у вигляді пружини. За рахунок цього вона буквально «відбиває» випадкові удари, які припали по кабелю. Якщо незахищений провід у таких випадках ушкоджується, захований у коробі залишається неушкодженим.

Укладати дроти без гофротруби чи металорукава заборонено!

Чи можна укладати дроти без гофротруби? Ось що сказано з цього приводу у нормативних документах:

НПАОП 40.1-1.32-01. Правила будівництва електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок.


«Електричні мережі, які прокладаються за непрохідними підвісними потолками і в перегородках, розглядаються як приховані електропроводки і їх слід виконувати:

За потолками і в пустотах перегородок із горючих матеріалів відповідно до ДСТУ.Б.2.7-19в металевих,які мають локалізуючі властивості,і в закритих коробах.За потолками і в перегородках з негорючих матеріалів - у трубах, гнучких рукавах, коробах, із негорючих, або важкогорючих матеріалів або горючих класу горючості Г1 Згідно з ДСТУ Б.В.2.7-19, а також кабелями, які мають оболонки з матеріалів з помірною димоутворювальною здатністю за ГОСТ 12.1.044.»

Однозначної заборони на прокладання дроту без гофри чи металевого короба немає.

Який висновок ми можемо зробити?

Однозначної заборони на прокладання дроту без гофри чи металевого короба немає.

Без сумніву, такий спосіб має право на життя, але зверніть увагу, що без гофри, рукава або короба можна прокладати дроти тільки на негорючих поверхнях, і закривати лише негорючими матеріалами, і то тільки провід промаркований додатковою літерою д наприклад ВВГ нгд, саме ця буква говорить про його помірну димоутворювальну здатність - проте витрати часу і праці при ньому не менше.

Виконуючи такі електромонтажні роботи, доведеться враховувати прохідні отвори, ретельно розбивати кабелі в пучках, продумувати такі шляхи проходу кабелю, в яких він не пошкоджуватиметься без захисної оболонки.

Мінуси такого способу виявляються не одразу, а через два-три роки. Не заощаджуйте на власній безпеці та якісно виконаних роботах!

Скористайтеся послугами електрика у Харкові – і бригада професіоналів швидко та якісно проведе роботи з електромонтажу.

Сподіваємося, у статті ви знайшли відповідь на питання чи можна укладати дроти без гофротруби чи металорукава.28.05.2022